سنگ هاي ورقه اي، آن دسته از سنگ هايي هستند که به صورت لايه لايه و يا ورقه اي در طبيعت يافت مي شوند و بشر در شکل دادن به آن نقش زيادي ندارد. معمولا اين سنگ به همان صورتي که از معدن خارج مي گردد، در بناها مورد استفاده قرار مي گيرد.


سنگ ورقه اي ، خصوصيات و مزيت هاي زيادي دارد و اين خصوصيات باعث مي شوند خريد و فروش اين نوع سنگ ها به وفور مشاهده شود. عنصري که مي تواند رنگ اين سنگ ها را تعيين کند، عنصر آهن است. اما معمولا سنگ هاي ورقه اي، سايه اي از خاکستري را به همراه دارند. سنگ هاي ورقه اي بين صفحات همگرا تشکيل مي شوند و کاربردشان بيشتر براي کف سازي است.


سنگ هاي ورقه اي، در سراسر جهان توليد مي شود اما گفته مي شود بهترين سنگ هاي ورقه اي از كشورهاي خاصي مانند برزيل و انگلستان تهيه مي شود. منشا اسليت ها يا سنگ هاي ورقه اي، از سنگ هاي رسوبي است.


مهمترين ويژگي هاي سنگ هاي ورقه اي


سنگ هاي ورقه اي، خصوصيات خوب و منحصر به فردي دارند. به همين دليل نيز، استفاده از آن رو به افزايش است و شما در هر جايي مي توانيد نمونه اي از سنگ هاي ورقه اي را مشاهده کنيد.


استحکام بالا


يکي از مهمترين و اساسي ترين خصوصياتي که سنگ هاي مورد استفاده در ساختمان ها بايد از آن برخوردار باشد، استحکام و مقاومت بالاي يک سنگ است. داشتن اين خصوصيت باعث مي شود يک سنگ در برابر گرما و سرماهاي شديد از خود مقاومت و پايداري خوبي نشان دهد و در اثر قرار گرفتن در شرايط نامساعد جوي، با خرد شدگي، شکستگي، فرسايش و تخريب مواجه نشود.


براي مکان هايي که رفت و آمد در آنها زياد است و يا جاهايي که در معرض هواي آزاد و باران هستند، وجود اين مزيت بسيار اساسي و مهم به نظر مي رسد. مقاومت اين سنگ ها بايد به گونه اي باشد که در شرايط بد جوي مانند طوفان، باران هاي شديد و غيره بتواند به خوبي مقاومت کرده و از نظر ظاهري و کيفي دچار تغيير و فرسايش نشود.


مقاومت بالاي سنگ هاي ورقه اي باعث شده که بتوان با خيالي راحت اين سنگ را در تزئينات بناها مورد استفاده قرار داد و مدت هاي طولاني بدون آنکه نياز به تعويض و يا تعمير وجود داشته باشد، از زيبايي که اين سنگ براي محيط فراهم مي کند، بهره برد.


عدم جذب آب


از ديگر ويژگي هاي مهمي که در مورد سنگ هاي ورقه اي مي توان به آن اشاره کرد، عدم جذب آب توسط اين سنگ است. عدم جذب آب يکي از فاکتورهايي است که به سنگ ها کمک مي کند در برابر شرايط بد جوي مانند يخ زدگي مقاومت بالايي از خود نشان دهند. وقتي سنگي نتواند آب جذب کند، در صورت وجود يخبندان نيز دچار تخريب نخواهد شد. اين ويژگي امکان استفاده از سنگ هاي ورقه اي را در شرايط مختلف و براي اهداف مختلف فراهم مي کند.


قيمت پايين سنگ ورقه اي


به دليل نبود عمليات تراش کاري، قيمتي که براي سنگ هاي ورقه اي در نظر گرفته شده است، بسيار مقرون به صرفه است و باعث مي شود  در مناطقي که هزينه پايين و استحکام بالا مد نظر است، بتوان از اين سنگ به خوبي بهره برد.


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها


سوالات بنای سفت کار درجه 3 Debbie گلبن کویر وکیل و مشاور حقوقی متخصص در دعاوی حقوقی روزمرگی خاص .......my love......... آموزشگاه آشپزی تهران MOPON best great of copen code سایت رسمی علی اکبر ابراهیمی